Z pewnością każda osoba chciałaby mieć piękny, śnieżnobiały uśmiech. Istnieje na to wiele sposobów. Po pierwsze można wybrać się do dentysty i skorzystać z usługi wybielania zębów lub po prostu samemu wybielić zęby za pomocą domowych sposobów. Jedną z takich metod może być wykorzystanie sody oczyszczonej. Czy jest to jednak bezpieczne rozwiązanie? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej.

Skuteczne wybielenie zębów sodą

Wiele osób decyduje się na wybielanie zębów domowymi sposobami. Właśnie jedną z takich metod jest wykorzystanie sody oczyszczonej. A zwykłą sodę oczyszczoną można znaleźć w każdej kuchni i trzeba zaznaczyć, że jest ona bardzo tanim produktem. Wiele osób często używa sody oczyszczonej jako składnik do wybielania zębów, a może to jedynie świadczyć o tym, że jest to skuteczny sposób. Istnieje wiele możliwości używania sody. Po pierwsze można nałożyć trochę sody na szczoteczkę i wyszczotkować nią zęby. Pamiętaj tylko, że jest to tylko dodatek przed lub po normalnym umyciu zębów zwykłą pastą. Po drugie, można samemu zrobić miksturkę z sody oraz wody utlenionej, którą trzeba nałożyć na zęby przed zwykłym umyciem zębów pastą. A po trzecie, można dodać sodę do zwykłej pasty do zębów i wyszczotkować zęby. Efekty będą zauważalne w krótkim czasie, jednak czy będzie to bezpieczne? Spójrz niżej.

Czy jest to jednak bezpieczne rozwiązanie?

Jak już wcześniej zostało wspomniane, soda oczyszczona jest składnikiem, który można znaleźć w każdej kuchni. Jednak czy jest to bezpieczne rozwiązanie na dłuższą metę? Lekarze ostrzegają, że dłuższe stosowanie sody do wybielania zębów może uszkodzić szkliwo zębów oraz mogą wystąpić podrażnienia i zapalenia dziąseł. Stosowanie sody oczyszczonej jako wybielacz do zębów może być skuteczne tylko przez jakiś czas, jednak pamiętaj, że jej używanie może doprowadzić do późniejszej nadwrażliwości zębów oraz większej skłonności do próchnicy zębów. Dlatego też powinieneś się dobrze zastanowić przed skorzystaniem z takiej metody do wybielania zębów.