Złote łańcuszki

Złoty łańcuszek, złote łańcuszki są statystycznie najczęściej kupowanym rodzajem biżuterii. Jest to świetny pomysł na prezent. Złoto jest jednak w cenie. W związku z tym niektórzy klienci boją się, że taki łańcuszek mógłby się rozerwać i ich pieniądze okażą się wydane na marne. Czy Wasze obawy są słuszne?

Próba złota 333

W złotej biżuterii występuje kilka rodzajów prób. Próba złota oznacza ilość czystego złota zawartego w stopie metalu. I tak na przykład złoty łańcuszek, złote łańcuszki 333 zawierają 33% czystego złota. Biżuteria z takiej zawartości złota jest najtańsza. Jej plusem jest wysoka twardość i cena. Natomiast minusem niska plastyczność i szybkie śniedzienie.

Próba złota 585

Liczba 585 oznacza 58,5% zawartości czystego złota. Jest to najbardziej popularna i najchętniej kupowana próba złota na całym świecie. Jej cena jest wyższa niż tej 333, ale jakościowo lepsza. Złoty łańcuszek, złote łańcuszki 585 mają wysoką wartość i są trwałe. Dodatkowym plusem jest to, że owe złoto nie śniedzieje, a za jego plastyczność jest wdzięczny niejeden jubiler.

Próba złota 750

W biżuterii jest jeszcze jedna próba, którą często się wykorzystuje. Wiadomo 75% zawartości czystego złota jest najwyższej jakości. Pamiętajcie jednak, że im wyższa zawartość złota tym bardziej krucha ta biżuteria.

Która próba złota najlepsza?

Analizując powyższe wychodzi na to, że najlepszą próbą złota wykorzystywaną w jubilerstwie jest 585. Złoty łańcuszek, złote łańcuszki 585 będą więc najlepszym wyborem. Jest to inaczej 14 karatowe złoto. Złoty łańcuszek, złote łańcuszki 585 są dosyć trwałe, wytrzymałe. Ich kolor nie ulega ściemnieniu, jak również w większym stopniu jest odporne na zarysowania.
Jeśli stoisz przed wyborem złotego łańcuszka nie zastanawiaj się i wybierz taki o próbie 585. Nie będziesz tego żałować. Nie musisz też się martwić, że taki łańcuszek sam z siebie wam się rozerwie. Możesz w nim spać, brać prysznic i nie martwić się o stratę na wartości. Jakość biżuterii o zawartości 58,5% czystego złota jest naprawdę wysoka. Jeśli chcesz mieć pewność autentyczności takiej próby, zrób zakupy w sklepie jubilerskim.